Четверг, 29 февраля
Shadow

Список экспертов и учеников

Date of update — December 7, 2023 | Дата обновления — 7 декабря 2023

Judges and students

Surname
and name
QualificationLanguages-ISO 639-3Country
and city
Experience
since
Valid until
Krasnoselskaya Sofia
RU
AB, Internationalrus, engRussia, Moscow1997Life time
Beresneva Alla
TK
AB, Int., guest CBAtur, eng, fra, rusTurkey, Istanbul20172024/04/05
Bidloo Govert
NL
Student, cat.3, 4deu, dut, eng, fraNetherlands, Rotterdam20132027/12/01
Calmese Fabris
FR
AB, guestfra, engFrance, Paris19952027/12/31
Chai Niko
CN
AB, guesteng, chiChina20212027/12/31
Chen David
CN
AB-national, traineechiChina, ZheJiang20212024/12/31
Coste Louis
FR
AB, guestfra, engFrance, Paris19922024/12/31
Dyudina Olga
RU
Cat. 3,
Student cat 2
rusRussia, Saratov20192023/08/31
Fishman Tatiana
IL
Cat.2, int., trainee
Student cat 3
eng, heb, rusIsrael20192024/12/31
Fu Leo
CN
AB, nationalchiChina, Kunming20202024/12/31
Gao Helen
CN
AB, nationalchiChina, Qingdao20192024/12/31
Gao Xiaoyuan
CN
AB-internationalchi, engChina, Qingdao20192024/12/31
Grishaeva Kira
RU
ABrus, gerRussia, Moscow20122024/12/31
Guo Brandon
CN
AB-internationalchi, engChina, Beijing20152024/12/31
Hou Youlin Shiny
CN
AB-international, traineechi, engChina, Chongqing20202024/12/31
Houjun Wang
CN
AB, national, traineechiChina, Qingdao20202024/12/31
Jia qi Lv
CN
AB, international, traineechi, engChina, Jilin Jilin20212021/12/31
Kornienko Vera
IL
Cat.2, int., trainee
Student cat 3
eng, heb, rusIsrael20192024/12/31
Li Fiona
CN
AB, national, traineechiChina, Shanyang20212021/12/31
Martynova Elena
RU
Student 3, 5rus, engRussia, Saratov reg20202024/12/31
Miao Tian
CN
AB, national, traineechiChina, Haikou20212021/12/31
Ostrovski Eden
IL
ABrus, eng, hebIsrael20132024/12/31
Platon Viki
IL
AB -Int.rus, heb, engIsrael20162024/09/30
Qing Zeng
CN
AB, national, traineechiChina, Chengdu20202024/12/31
Ren Mia
CN
AB, nationalchiChina, Dezhou20202024/12/31
Salant Ludmila
RU
ABrusRussia, Moscow20042024/12/31
Semenova Irina
RU
Studentrus, gerRussia, Moscow20172024/12/31
Shi William
CN
AB-international, traineechi, engChina, Hangzhou20202024/12/31
Silaev Pavel
RU
AB-int, guestrus, engRussia, Oryol city20082024/12/31
Son Aurika
KR
Studentkor, rusS. Korea, Busan20212024/07/31
Sudarikova Anna
RU
ABrus, engRussia, Moscow20212024/12/31
Sunsin Oxana
IL
2, 3 (trainee)rusIsrael20202024/07/31
Wang Renata
CN
AB, intchi, engChina, 20202024/12/31
Weinan Nancy Chen
CN
AB, int. Traineechi, engChina, Kunming Yunnan20202024/12/31
Xie Candy
CN
AB-national, traineechiChina, Huaian, Jiangsu20202021/12/31
Yang Ley
CN
AB-national, traineechiChina, Jiang SU 20212021/12/31
Yong Feng Chai
CN
AB, nationalchiChina, Cheng Du20212024/12/31
Judges and students